Paktaş Platform AŞ. Mak. Müh. MEHMET ŞEN ve Y.Mak. Müh. AYLA ŞEN’in sahipleri olduğu PAKSAN İthalat-İhracat Ltd. Şti. ve UZAY Platform Kiralama Ltd. Şti.’nin yanında Yüksekte Çalışma Platformları üretmek üzere faaliyet gösteren bir grup firmasıdır.

1981 yılında ilk defa yüksekte çalışma platformları üretmeye başlayan ve çok çeşitli çalışma platformların tasarım ve imalatını 2000 yılına kadar bir başka firma ortağı olarak yürüten ekibin ortaklık ayrılığı dolayısıyla PAKTAŞ PLATFORM AŞ. ile yola devam etmektedir.

Paktaş Platform  ISO 9001–2000 Kalite Güvence Sistemi Belgesi, CE Sertifikaları ve TSE İmalat yeterlilik belgelerine sahiptir. 1981’den günümüze yaklaşık 1800 adet, çok çeşitli çalışma platformlarının tasarım, proje ve imalatına attığı imzalarda oluşan deneyimlerini müşterilerinin gelişen ve değişen yüksekte çalışma platformları ihtiyaçlarını karşılamak üzere faaliyetine devam etmektedir.

Ülkemizde yerli üretimde %35 pazar payına sahip olmasına rağmen hedefi %50\’ yi aşmaktır. Bunun yanı sıra dünya ekonomisine bütünleşmek için komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetleri ve Ortadoğu ülkelerinden birçoğunu ihracat hedefleri arasında göstermektedir.  %10 olan ihracat oranını %25 seviyelerine çıkarmak ise bir diğer hedefleri arasında yer almaktadır.